Individuali konsultacija

Psichoterapija – tai kelionė po vidinį pasaulį, kurios metu žmogus stengiasi pažinti save ir išspręsti problemas, trukdančias džiaugtis gyvenimu. Šios kelionės metu lydi terapeutas, kuris supranta psichikos sandarą. Specialistas, tikslingai užduodamas klausimus, padeda žmogui atsiverti, aptikti ir suvokti savo vidinius konfliktus. Dažnai psichoterapijos metu išryškėja problemos, kurias net nenutuokėme egzistuojant. Su jomis susidorojus laukia visiškai nauja gyvenimo kokybė.

Individualios psichoterapijos metu labai svarbus žmogaus ryšys su terapeutu. Tikslas – sukurti saugią, geranorišką ir privačią aplinką, kurioje būtų drąsu nagrinėti net delikačiausias problemas. Viskas, kas kalbama terapeuto kabinete, išlieka konfidencialu. Natūralu, jog terapeutui kartais išdrįstame pasakyti tai, ko nepripažįstame net patys sau.

Kai kurie patyrimai, jausmai, norai tiek iš mūsų vaikystės, tiek iš dabartinio gyvenimo, gali būti išstumti iš sąmonės. Tai gali būti traumos, kurias pamiršome ar jų neįsisąmoninome, tai pat nepatenkinti poreikiai, lūkesčiai ar troškimai, kurių gėdijamės. 

Paprastai psichoterapinės sesijos vyksta 1-2 kartus per savaitę po 50 min. Žmogaus vidinio pasaulio pažinimas ir formavimas – sudėtingas ir laiko reikalaujantis procesas. Todėl rekomenduojama terapiją lankyti mažiausiai 1 metus. Siekiant esminių ir ilgalaikių pokyčių gali prireikti 4-5 metų terapijos.