Nuotaikos sutrikimai

Depresijos požymiai ir simptomai. Depresija diagnozuojama žmogui, kuriam ne mažiau kaip dvi savaites kasdien (arba su tikrai retomis išimtimis kasdien) pasireiškia ne mažiau kaip penki iš devynių žemiau nurodytų depresijos simptomai ar požymiai
Iš šių devynių depresijos simptomų, du pirmi depresijos simptomai turi būti teisingi. Pirmi depresijos požymiai yra privalomi, depresijos diagnozuoti negalima, net jei tiktų visi kiti aštuoni simptomai. Be to, šie požymiai turi atspindėti nukrypimus nuo būtent to žmogaus įprastos būsenos. Jei kas nors nė nepamena, kada jautėsi kitaip, depresijos jam diagnozuoti taip pat negalima
Distimijos diagnostikos kriterijai:
1. Visą dieną depresinė nuotaika mažiausiai dvejus metus (vaikams vienerius metus).
2. Depresijos laikotarpiu turi būti du ar daugiau iš žemiau išvardytų simptomų:
3. Per dvejus metus laikotarpis be simptomų nebūna ilgiau kaip du mėnesius
4. Nėra sunkiosios depresijos epizodo per pirmuosius mėnesius
5. Anamnezėje nėra duomenų apie praeityje buvusius manijos, hipomanijos ar ciklotimijos sutrikimus
6. Depresijos simptomai nepasireiškia kartu su lėtiniu psichoziniu sutrikimu
7. Simptomai nėra susiję su tiesioginiu fiziologiniu poveikiu piktnaudžiaujant medžiagomis ar sergant somatine liga
8. Dėl simptomų ryškiai sutrinka socialinė, darbinė ir kita svarbi veikla.
Bipolinis sutrikimas yra psichikos sutrikimas, kuriam būdingi ryškūs nuotaikos svyravimai tam tikru periodu – nuotaikos pablogėjimo epizodai (depresijos) ir pakilios nuotaikos periodai (manijos arba hipomanijos). Šie epizodai paprastai trunka ilgai, savaitėmis ar mėnesiais, tačiau dažniausiai depresija trunka kur kas ilgiau negu pakili nuotaika. Tarp nuotaikos sutrikimų įprastai būna normalios nuotaikos fazė, kai nėra jokių simptomų arba lieka nestiprūs simptomai. Kartu su nuotaika svyruoja energijos lygis, aktyvumas, miegas, elgesys, sprendimų priėmimas ir sugebėjimas blaiviai mąstyti.
Negydomas bipolinis sutrikimas gali rimtai sutrikdyti žmogaus gyvenimą ir sukelti priklausomybę nuo alkoholio ar narkotikų, santykių problemas, norą nusižudyti ar žaloti save, teisines ir finansines problemas, prastą funkcionavimą darbe ar mokykloje.
Hipomanija yra panaši į maniją, bet ne tokia stipri. Dažniausiai, nesukelia pasekmių asmeniniame gyvenime, darbe ar mokykloje:
This is off canvas menu widget area. To enable it add some widgets into Appearance – Widgets – Menu Section, and go to Customizer – Main menu to set the icon position.